Coti

Co To Jest Taras Wentylowany

Taras wentylowany to specjalnie zaprojektowany taras, który konstruuje się z myślą o utrzymaniu przepływu powietrza pod jego powierzchnią. Głównym celem tego rozwiązania jest zapobieganie gromadzeniu się wilgoci oraz innych problemów związanych z zatrzymywaniem wody pod konstrukcją tarasu.

Po co taras wentylowany

W tradycyjnych tarasach woda może się zalewać pod powierzchnią tarasu. Może to prowadzić do różnych problemów, takich jak pleśń, grzyby, a także uszkodzenia materiałów. Taras wentylowany projektuje się tak, aby umożliwić naturalny przepływ powietrza między podłożem a samą konstrukcją tarasu. Jest to zazwyczaj osiągane za pomocą specjalnych podpór, które unoszą powierzchnię tarasu nad poziomem gruntu, umożliwiając cyrkulację powietrza.

Ogólnie rzecz biorąc, tarasy wentylowane mają kilka głównych zalet:

  1. Zapobieganie wilgoci: Dzięki przestrzeni wentylowanej między podłożem a tarasem, wilgoć nie zalewa powierzchni, co zapobiega problemom związanych z nadmierną wilgocią.
  2. Ochrona przed pleśnią i grzybami: Brak zalewania tarasu pomaga w eliminacji problemów z pleśnią i grzybami. Często rozwijają się one w wilgotnych warunkach.
  3. Trwałość materiałów: Dzięki eliminacji nadmiernego kontaktu z wodą, materiały używane do budowy tarasu są mniej narażone na deformacje i uszkodzenia spowodowane wilgocią.
  4. Bezpieczeństwo: Sucha powierzchnia tarasu jest bezpieczniejsza dla użytkowników. Zwłaszcza podczas deszczowych dni czy w okresie zimowym, kiedy woda może zamarzać, tworząc śliską nawierzchnię.
  5. Estetyka: Tarasy wentylowane wykonuje się z różnych materiałów, zachowując estetyczny wygląd, jednocześnie zapewniając wszystkie korzyści związane z cyrkulacją powietrza.

Podsumowując, tego typu taras to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga utrzymać taras w doskonałym stanie przez dłuższy czas. Rozwiązanie to minimalizuje negatywny wpływ wilgoci i zachowując estetyczny wygląd przestrzeni na świeżym powietrzu.

Reklama:
Filtr do wody pod zlew Praga-Południe

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *