Coti

Jak zrobić taras wentylowany?

Tworzenie tarasu wentylowanego to projekt wymagający odpowiedniego planowania, umiejętności i precyzji. Oto kroki, które powinieneś podjąć, aby zbudować taras wentylowany:

Projektowanie Tarasu

 • Zdecyduj o Lokalizacji: Wybierz odpowiednie miejsce dla tarasu. Upewnij się, że jest odpowiednio oświetlone i dostaje wystarczająco dużo słońca. Zwróć również uwagę na przepływ powietrza w tej części ogrodu.
 • Określ Wymiary i Kształt: Zdecyduj, jak duży ma być taras i w jakim kształcie zbudowany. Sporządź plan tarasu obejmujący wymiary, rodzaj użytych materiałów oraz system wentylacji.

Przygotowanie Podłoża

 • Usuń Roślinność: Jeśli taras będzie zlokalizowany na obszarze, który jest obecnie pokryty trawą lub roślinnością, usuń tę warstwę.
 • Wyrównaj Teren: Upewnij się, że podłoże jest równomierne. Jeśli nie jest, wyrównaj je i skompaktuj, aby uniknąć późniejszych osiadania się tarasu.

Budowa Konstrukcji

 • Zainstaluj Podpory: Stwórz system podpór dla tarasu, które go uniosą nad poziomem gruntu. Mogą to być specjalne nóżki wentylacyjne lub plastikowe podkładki, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza.
 • Dodaj Belki Nośne: Po zainstalowaniu podpór, zamocuj belki nośne na podporach. Belki te będą stanowiły podstawę dla desek tarasowych.

Instalacja Systemu Wentylacji:

 • Dodaj System Wentylacji: Zainstaluj system wentylacyjny, który pozwoli na cyrkulację powietrza między spodem tarasu a ziemią. To może obejmować użycie specjalnych membran wentylacyjnych czy krat wentylacyjnych.

Ułożenie Powierzchni Tarasu

 • Wybierz Materiał: Wybierz odpowiedni materiał na powierzchnię tarasu, tak jak drewno, kompozyt czy płytki ceramiczne. Upewnij się, że materiał, który wybrałeś nadaje się do zastosowań na zewnątrz i jest odporny na warunki atmosferyczne.
 • Montuj Deski Tarasowe: Jeśli wybierasz drewno lub kompozyt, zainstaluj deski tarasowe na belkach nośnych. Upewnij się, że są one równo ułożone i odpowiednio zamocowane, z uwzględnieniem szczelin na cyrkulację powietrza.

Ochrona i Konserwacja Tarasu

 • Zabezpiecz Drewno: Jeśli używasz drewna, zabezpiecz je impregnatem lub olejem, aby przedłużyć jego żywotność i zapobiec szkodom spowodowanym przez wilgoć i warunki atmosferyczne.
 • Regularna Konserwacja: Regularnie sprawdzaj stan tarasu. Zabezpiecz go przed zamoknięciem, pleśnią i insektami poprzez regularne czyszczenie i konserwację.

7. Odprowadzanie Wody Deszczowej:

 • Zapewnij Odprowadzanie Wody: Zainstaluj system odprowadzania wody deszczowej, takie jak rynny czy systemy drenażowe, aby zapobiec zalewaniu tarasu podczas deszczu.

Pamiętaj, że projektowanie i budowa tarasu wentylowanego wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów ds. budownictwa lub architektów krajobrazu, którzy mogą pomóc w odpowiednim zaprojektowaniu i zbudowaniu tarasu wentylowanego, spełniającego Twoje oczekiwania i potrzeby.

Jak zrobić taras wentylowany?

Reklama:
Piec neapolitański Chocianów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *